Hrvatski vojni forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hrvatski vojni forum

Sve o hrvatskoj vojsci, mornarici i zrakoplovstvu, kao i svjetskim vojnim trendovima i vojnim događanjima u svijetu.


You are not connected. Please login or register

Pad bespilotne letjelice u Zagrebu

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Empty Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Sat Mar 12, 2022 9:32 pm

Kurator

Kurator
Admin

Ajde da čujemo koje je vaše viđenje o ovom slučaju.

https://hrvf.forumotion.me

2Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Empty Re: Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Sat Mar 12, 2022 9:38 pm

Perune

Perune

Pa iskreno moram priznati da se moje mišljenje mijenjalo kako smo dobivali više informacija.
Malo je sve skupa čudno pogotovo oko oznaka. Vidi se crvena zvijezda, ali opet izgleda kao da je nešto bilo nalijepljeno preko nje, opet čudno je da ako je stvarno bila prekrivena da nije baš ostao nikakav trag te nove oznake.
E sad ako je stvarno imala i eksplozivnu napravu i ako stvarno nije ukrajinska onda imamo veliki problem jer bi se po svemu sudeći moglo raditi čak i o namjernom napadu na Zagreb.
Nadam se da nisam u pravu i da će se iz crne kutije saznati više informacija.

Kurator and Stinger like this post

3Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Empty Re: Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Sat Mar 12, 2022 9:41 pm

Stinger

Stinger

Večer svima, i ja sam dosad tri puta prominija mišljenje. Neću ništa prejudicirat ajmo vidit šta će izvuć od podataka iz samog drona

Kurator likes this post

4Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Empty Re: Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Sat Mar 12, 2022 9:46 pm

Baine

Baine

opa drago mi je vidjet da se pokrenula i prva diskusija, šteta šta je ovakva tema, ali sreća da nije i gore prošlo ... Danas sam prošao kraj mjesta udara i stvarno je malo falilo da udari u dom ili čak i sam most.

Nekako sam bio sklon vjerovat Ukrajincima kad su rekli da nije njihov, a to bi značilo da je onda vjerojatno ruski. E sad ako je ruski a oni tvrde da je ukrajinski onda stvarno imamo gadan problem.
Pod hitno nam treba poštena PZO - treba se odma zaputit u Izrael i nevraćat se bez kojeg Spyder LR-a.

Kurator and Perune like this post

5Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Empty Re: Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Sat Mar 12, 2022 9:50 pm

Perune

Perune

Slažem se oko potrebe da se hitno nabavi dobar PZO , NASAMS 2 ili Spyder (ER, MR ili LR) bi po meni bile najbolje i najpovoljnije opcije.

Mislim da se cjenovno Spyder ER kreće oko €40 mln po bateriji a da je LR oko €80 mln po bateriji, tako da to nije neka ogromna lova i trošak koji si ne bi mogli priuštiti, pogotovo u ovakvim vremenima.

Kurator likes this post

6Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Empty Re: Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Sat Mar 12, 2022 9:55 pm

Kurator

Kurator
Admin

Sve stoji, pričekajmo još koji dan valjda će bit nešto više informacija. Ovako možemo jedino nagađati.

https://hrvf.forumotion.me

7Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Empty Re: Pad bespilotne letjelice u Zagrebu Sat Mar 12, 2022 11:29 pm

Kurator

Kurator
Admin

Možda na kraju od ovoga ispadne i nešto pozitivno, evo u Jutarnjem:

Premijer je najavio i kako će Hrvatska dodatno investirati u svoju protuzračnu obranu te dodao iznimno važnu rečenicu: "Dok se to ne riješi, razgovarat ćemo sa saveznicima da nam pomognu u zaštiti hrvatskog neba".

Nabavka adekvatnog protuzračnog sustava srednjeg dometa zahtijeva nekoliko godina te velika izdvajanja u rangu nabavke borbenog aviona. Hrvatska u ovom trenutku nema nikakvu protuzračnu obranu srednjeg dometa pa će je trebati izgraditi ispočetka. Stoga je logično da se sa saveznicima pokuša dogovoriti protuzračna podrška koja bi uključivala raspoređivanje barem jedne bitnice protuzračnog sustava na teritorij Hrvatske do konačnog rješavanja ovog problema.

Kako neslužbeno saznajemo, sljedećeg tjedna u Washington odlazi delegacija Ministarstva obrane koja će s američkim partnerima razgovarati o mogućnosti da američka vojska u Hrvatskoj privremeno razmjesti svoj protuzračni sustav. U četvrtak je, odgovarajući na pitanje Jutarnjeg lista razgovara li se sa saveznicima o pomoći u tom segmentu, ministar obrane Mario Banožić najavio razgovore o toj temi u Washingtonu sljedećeg tjedna.

Prema našim sugovornicima, razgovarat će se i o sustavu Patriot.

https://hrvf.forumotion.me

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» Udar u Zagrebu

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum